Uważam, że do leczenia każdej choroby należy podchodzić w sposób indywidulany.

Chcę też podkreślić, że nie jestem lekarzem, ani żadnym specjalistą
i nie udzielam konsultacji.

Sama przeszłam wiele metod leczenia łuszczycy. Mam za sobą kilkutygodniowe pobyty w szpitalu, fototerapię, leczenie ogólne, kąpiele solankowe, siarczkowe, maści apteczne, maści zielarskie i sterydy.

Aktualnie jestem w programie lekowym i przyjmuję lek biologiczny.
Miewałam lepsze i gorsze momenty dlatego wiem, jak proces leczenia może frustrować. Wiem też, że nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego lekarza, któremu zaufamy, ale warto próbować i się nie poddawać.
Choroba nauczyła mnie też dbać o każdy aspekt swojego życia
Co jest dla mnie ważne:

Odpowiednia pielęgnacja

Dbam o codzienną pielęgnację skóry. Nie zapominam o jej nawilżeniu i natłuszczeniu. Rano wybieram kosmetyki, które szybko się wchłaniają, ale dobrze nawilżają skórę. Wieczorem stosuję produkty silnie natłuszczające. Uważam, że każdy ma inny rodzaj skóry więc najlepiej testować wszystko na własnej skórze. Domową, regularną pielęgnacją naprawdę możemy wiele zdziałać.

Zdrowe odżywianie

Podchodzę do tego zdroworozsądkowo. Kiedyś miałam zaburzenia odżywiania dlatego staram się nie narzucać na siebie restrykcji i ograniczeń. Jem to co lubię z zachowaniem umiaru i zasad zdrowego odżywiania. Zwracam uwagę na produkty, które mi służą oraz szkodzą. Jestem świadoma swoich wyborów i wiem, że to co trafia na mój talerz ma wpływ na wygląd i kondycję mojej skóry. Polecam też skorzystać z konsultacji u dietetyka klinicznego.

Aktywność fizyczna

Staram się codziennie być aktywna fizycznie, ale nie koniecznie muszą to być długie ćwiczenia. To może być spacer, taniec, joga, rower, czy rolki. Nie zależy mi na idealnej sylwetce, a jedynie na oczyszczeniu głowy i wyładowaniu stresu, który w łuszczycy ogrywa ogromną rolę.

Suplementacja

Regularnie biorę suplementy przepisane przez dietetyka klinicznego pod kątem moich badań krwi. Polecam o to zadbać!

Zdrowie psychiczne

Jest w moim życiu równie ważne, jak pielęgnacja ciała, czy suplementacja. Znajduję czas dla siebie i dbam o głowę ponieważ to ona daje mi siłę do walki z chorobą! Od ponad roku chodzę również na terapię.

GRUPA Wsparcia

Największe wsparcie mam od innych osób mających problemy skórne. Myśl, że nie jestem z tym sama pomaga mi w gorszych momentach. Ty też pamiętaj, że nie jesteś SAM ❤️Zapraszam na moje spotkania oraz wyjazdy integracyjne
Sklep
menu-circlecross-circle