Poznaj moje sposoby radzenia sobie z chorobą

Uważam, że do leczenia każdej choroby należy podchodzić w sposób indywidulany. Nie jestem lekarzem więc daleko mi od dawania innym zaleceń i mądrych porad. Poszukuję różnych sposobów łagodzenia łuszczycy i uważam, że w dbaniu o skórę należy podchodzić do wszystkiego kompleksowo. Dzięki chorobie przykładam większą uwagę do dbania o każdy aspekt swojego życia. Robię to bez ciśnienia i z uśmiechem na ustach.

CU9A0794

Aktywność fizyczna

Staram się codziennie spędzać kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt minut w ruchu. To może być spacer, taniec, joga, cardio, rower, rolki, sprzątanie. Każdego dnia mam ochotę na inną aktywność fizyczną. Nie zależy mi na idealnej sylwetce, a jedynie na oczyszczeniu głowy i naładowaniu baterii.

075 Daj się odkryć

Zdrowe Odżywianie

Podchodzę do niego zdroworozsądkowo. Kiedyś miałam zaburzenia odżywiania dlatego staram się nie narzucać na siebie restrykcji i ograniczeń. Jem to co lubię z zachowaniem umiaru i zasad zdrowego odżywiania. Zwracam uwagę na produkty, które mi służą oraz szkodzą. Jestem świadoma swoich wyborów i wiem, że to co trafia na mój talerz ma wpływ na wygląd i kondycję mojej skówy.

Dominika_sesja domowa 41(1)

Odpowiednia pielęgnacja

Dbam o codzienną pielęgnację skóry, Nie zapominam o jej nawilżeniu i natłuszczeniu. Rano wybieram kosmetyki, które szybko się wchłaniają, ale dobrze nawilżają skórę. Wieczorem stosuję produkty silnie natłuszczające. Uważa, że każdy ma inny rodzaj skóry więc najlepiej żeby testował wszystko na własnej skórze. 

współprace_pŁ261608733637947

Suplementacja

Wierzę, że pomaga więc stosuję. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem i dobrać pod siebie odpowiednie ilości.

dominika_sesja domowa 26(1)

Zdrowie psychiczne

Jest w moim życiu równie ważne, jak pielęgnacja ciała, czy suplementacja. Znajduję czas dla siebie i dbam o głowę ponieważ to ona daje mi siłę do walki z chorobą! 

344 Daj się odkryć

Wsparcie

Największe wsparcie mam od innych osób mających problemy skórne. Myśl, że nie jestem z tym sama pomaga mi w gorszych momentach. Ty też pamiętaj, że nie jesteś SAMA/SAM <3